Kwidzyński Dzień Wolontariatu

img_07629 grudnia 2016r. stowarzyszenie Akwedukt zorganizowało Kwidzyński Dzień Wolontariatu, aby podziękować za współpracę wszystkim współpracownikom. Jednym z zaproszonych gości była Gabriela Olea Martin, która od lat wspiera wolontariuszy hiszpańskich, pomagając im w trudnych sytuacjach życia codziennego.

Organizuje także warsztaty kulturowe, warsztaty tańca, degustacje potraw hiszpańskich czy Festiwal Poezji i Piosenki Hiszpańskiej z udziałem wolontariuszy hiszpańskich. W bieżącym roku szkolnym 2016/2017 Gabriela Olea Martin jest mentorem Hiszpanki Sary Vega Tamargo. Mentor w Wolontariacie Europejskim – jest przewodnikiem dla wolontariusza po innej kulturze, wspiera go w procesie uczenia się w czasie projektu, pomaga mu radzić sobie z trudnymi sytuacjami w nowej dla niego kulturze i kraju, wspiera w pokonywaniu trudności językowych. W spotkaniu wzięli także udział uczniowie I LO z klasy III A i III B, którzy aktywnie organizowali i brali udział w wymianie młodzieży z udziałem wolontariuszy europejskich.