Laureaci i Finaliści Wielkiego Maratonu Czytelniczego ,,Na literackim szlaku” 2019/2020

Za nami V Edycja Wielkiego  Maratonu Czytelniczego ,, Na literackim szlaku” zorganizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Gdańsku.  Wśród zwycięzców uczennice naszej szkoły:

Laureatki: Michalina Klain i Julia Mielnicka

Finalistki: Olga Wyszyńska i Martyna Rutkowska

 Maratończycy  od września 2019 r. do marca 2020 r. przecierali ,,literacki szlak”  czytając teksty z listy lektur , rozwiązując  testy i czekając na wyniki.  Uroczysta Gala odbędzie się w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności.

Gratulujemy uczennicom i opiekunowi –Pani Jolancie Kalińczak.

 Do tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego na wszystkich czterech poziomach wiekowych zgłosiło się 697 szkół . W zmaganiach konkursowych do końca uczestniczyło 7772 uczniów pod opieką 908 nauczycieli i bibliotekarzy szkolnych, w tym  ,,Literacki szlak” przecierało 647 uczniów ze szkół ponadpodstawowych.