Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Dnia 23 października 2018 roku, z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, gościliśmy gimnazjalistów – Najaktywniejszych Czytelników ze SP Nr 5 w Kwidzynie. W Muzeum Szkoły przybliżyliśmy im historię naszego liceum a w bibliotece szkolnej przygotowaliśmy quiz oraz zadania umożliwiające wykazanie się znajomością przeczytanych lektur. Pomyłek nie było, za to sporo pytań dotyczących zakupionych przez naszą bibliotekę nowości wydawniczych. Obejrzeliśmy relację z naszego udziału w ogólnopolskiej akcji czytelniczej ,,Jak nie czytam, jak czytam”, dzieląc się wrażeniami i pomysłami na kolejną edycję, a następnie goście przygotowali rekomendacje przeczytanych książek, bo jak wszyscy zgodnie stwierdzili: ,,Warto czytać!”. Do zobaczenia już w listopadzie na Wielkiej Wymianie Książek!