28 Finał WOŚP w „Starym”

 

  Przed  nami 28. Finał WOŚP, ale  już 18 grudnia 2019 r. w auli I LO w Kwidzynie młodzież i nauczyciele łapali wiatr w żagle i do orkiestrowej skarbonki wrzucali monety przekazywane w tym roku dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Ze szkolnej sceny rozbrzmiewały pierwsze akordy WOŚP-owego grania w wykonaniu młodzieżowych zespołów rokowych, a wśród nich pierwszoklasiści, czyli Konrad Andrejunas i solistka Weronika Ważna, którzy zaprezentowali się jako zespół ,,XYZ”. „Fajnie było usłyszeć piosenki w jej wykonaniu – stwierdza koleżanka Weroniki – Patrycja Laskowska”. Przed zebranymi, nie po raz pierwszy, wystąpili również tegoroczni maturzyści, czyli Piotr Bojarczuk i Maciej Rudnicki, którzy wspierani przez kolegów z innych szkół  jako zespół ,,PanCzabaket” zebrali ogromne owacje. „Jeśli będziemy jeszcze grać dla Wielkiej Orkiestry, to zapewne już nie tu, w Starym Ogólniaku” – twierdzą. „Chyba że wystąpią gościnnie” – dodaje ktoś z widowni. Solo wystąpiła Nikola Lewandowska, a przed widownią swoje umiejętności zademonstrował  zespół taneczny Loud Street Dance. Przy takiej dawce emocji niezastąpiona była kawiarenka, w której można było skosztować pysznych domowych wypieków  przygotowanych przez młodzież i Piekarnię Nałęcz. To tylko niektóre z atrakcji, bo niewątpliwie ogromnym zainteresowaniem cieszyły się: Loteria Fantowa i talony na jednorazowe nieprzygotowanie do lekcji, malowanie twarzy, a przed wejściem do obiektu sportowego fotobudka i możliwość zrobienia sobie kreatywnego selfie. Jednak co roku, jak twierdzi koordynator szkolnego WOŚP-owego grania pani Jolanta Kalińczak, gwoździem programu była licytacja przedmiotów ofiarowanych specjalnie na ten cel. Co tym razem poszło pod młotek? Prowadzący licytację Zuzanna Seklecka i Jakub Humienny z wypiekami na twarzy skutecznie zachęcali do podbijania cen, prezentując m.in. ,,Fotel Dyrektora I LO” i „Fotel Pani Vice-Dyrektor I LO Na Jeden Dzień” czy książkę autorstwa nauczyciela języka angielskiego Pana Piotra Opaciana. Do kogo trafił egzemplarz ,,Xingu. Rzeka wolnych Indian”? Wylicytowała go klasa IAp, stąd dedykacja:  ,,Kochanej klasie I Ap z życzeniami wspaniałych podróży”. „Dzisiejszy orkiestrowy wiatr w żagle sprzyja, więc możliwe, że przed nami wspaniałe, wyjątkowe podróże”- komentuje Julia Wołczak, która w imieniu klasy odebrała wylicytowaną książkę. Pod młotek poszły również wyczekiwane zarówno przez pierwszaków, jak i trzecioklasistów płyty DVD ze Święta Szkoły. To wyjątkowa pamiątka, z czasem wspomnienia z Chrztu pierwszaków czy kabaretu przygotowanego przez maturzystów. Prowadzący tegoroczną Orkiestrę Zuzia i Jakub, niestrudzenie łapiąc wiatr w żagle, sprzedali wypełnione gadżetami torby ekologiczne i sportowe,  koszulki, świąteczne stroiki, przedmioty przekazane przez Radę Miasta Kwidzyna oraz Starostwo powiatu kwidzyńskiego. Do tego fanty ofiarowane przez Eko-Inicjatywę w Kwidzynie, koszulkę z 28. Finału WOŚP  czy komplet do resuscytacji. „Licytacja była fascynująca”- twierdzą jednogłośnie uczniowie I D.  „Podbijanie cen przez licytujące się osoby było wyjątkowo emocjonujące”- dodaje Karolina Młot, która również po raz pierwszy licytowała.

Orkiestrowy wiatr sprzyjał, emocje były ogromne, stąd licytacja  przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Szkolna  skarbonka wypełniła się kwotą 3003,55 zł.

Tradycyjnie tę wielką i wspaniałą Orkiestrę zakończyło gromkie

„Siema ze Starego”

                                                                                                  Jolanta Kalińczak