Riposty i ślubowanie klas pierwszych

W dniu 14 listopada odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły i oficjalnie stali się oni uczniami I LO w Kwidzynie. Na uroczystość zawitał również Kwidyn z Kwidynową i całą świtą, aby na ręce dyrektora złożyć podziękowanie za miłą gościnę. Dyrektor szkoły pan Sebastian Więckowski zaprosił Kwidyna i całą świtę do odwiedzin za rok. Samorząd szkolny podsumował punkty zdobyte przez klasy pierwsze w potyczkach sportowych i części artystycznej „Bean daj głos.” Najlepszą klasą okazała się klasa IB. Po części oficjalnej nadszedł czas na długo oczekiwane riposty. Uczniowie klas pierwszych, zgodnie z wieloletnią tradycją, otrzymali możliwość przedstawienia okresu beaństwa z własnej perspektywy. Każda z klas pierwszych przygotowała ripostę. Młodsi koledzy przypomnieli najciekawsze momenty okresu beaństwa, parodiując szczególnie wyróżniających się trzecioklasistów. Na scenie pojawiły się najbardziej charakterystyczne osobowości i najciekawsze zadania, jakie mieli okazję wykonać tegoroczni beani. Tym humorystycznym akcentem zakończono okres beaństwa w roku szkolnym 2017/2018. Jak co roku uczniowie Starego Ogólniaka pokazali, że kontynuowanie tradycji może być dobrą zabawą.