Szkolny Konkurs Plastyczny Promujący Czytelnictwo rozstrzygnięty

15 listopada 2018 roku w bibliotece szkolnej nastąpiło podsumowanie Szkolnego Konkursu Plastycznego Promującego Czytelnictwo. Celem ogłoszonego wśród naszych uczniów konkursu było, poprzez wykonany plakat, propagowanie czytelnictwa i zachęcanie do czytania. Ale na tym nie koniec. Uczestnicy konkursu przywoływali teksty, które zainspirowały ich do tworzenia pojawiających się na plakatach obrazów, cytatów… Na jednym z plakatów pojawiła się książka otoczona morskim światem bo, zdaniem autorki, ,, zarówno w książkach, jak i oceanach znajdziemy coś nowego, nieodkrytego czyli- ,,głębię”. ,,Gra o tron”, ,,Igrzyska śmierci”, ,,Cudowny chłopak”, ,,Ania z Zielonego Wzgórza”, motywy z książek Harrego Pottera czy Stephena Kinga to tylko niektóre pozycje, które mogliśmy obejrzeć na przedstawionych plakatach a których fragmenty odczytywali nam autorzy prac.

                 Czyje prace zostały wyróżnione? Oto wyniki konkursu: na I miejscu  wyróżniono pracę Patrycji Kępy, II miejsce zdobyła praca Darii Kiedrowskiej, III miejsce plakat Agnieszki Fecowycz i dodatkowo wyróżniono obraz wykonany przez Katarzynę Drąg.  Na wszystkich uczestników czekały pamiątkowe dyplomy i oczywiście książki, bo przecież uczestnicy konkursu i czytają, i malują:)