Niezwykła wycieczka kl. 6b do I LO

Klasa o profilu psychologiczno-pedagogicznym i „Podróż z historią” w murach I LO.

Niezwykła wycieczka kl. 6b do I Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Władysława Gębika d. Polskiego Gimnazjum w Kwidzynie.
Fotorelacja – p. Ewa Wiercińska. 
W dniu 18.10.2017 r. klasa 6b (integracyjna) miała przyjemność gościć w murach ILO w Kwidzynie. Była to niecodzienna podróż do przeszłości najstarszego liceum w Kwidzynie. Dawne Gimnazjum Polskie na terenach niemieckich powstało w 1937 roku o czym wszyscy uczniowie klasy 6b wiedzieli, a to przez postać patrona i jednej i drugiej szkoły, czyli dr. Władysława Gębika. Właśnie pogłębienie wiedzy o patronie było główny celem wycieczki uczniów z Szóstki do ILO.
Szóstoklasiści zostali przyjęci po królewsku. Na głównym holu szkoły przywitani byli przez panią wicedyrektor Joannę Poźniak, nauczycielkę historii p. Annę Krzeszowską oraz bibliotekarkę p. Jolantę Kalińczak.
Zwiedzanie rozpoczęło się w Muzeum Szkoły na drugim piętrze budynku, gdzie na przybyłych czekali uczniowie klasy trzeciej o profilu pedagogiczno – psychologicznym: Sara Kułak, Kaja Wichowska, Magdalena Szymańska, Weronika Brzózy, Kacper Nogowski i Marcin Nieścigorski (w przebraniu Kwidyna).
Najstarsi uczniowie ILO w ciekawy i przystępny sposób przedstawili historię swojej szkoły, oprowadzili po salach muzealnych, odpowiadali na pytania gości.
Za „dobre sprawowanie” podczas zwiedzania maturzyści zabrali uczniów klasy 6b do auli, gdzie dwóch śmiałków mogło się osobiście przekonać jak jest w „hadesie”, do którego podczas chrztu zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją trafiają niegrzeczni beani (pierwszoklasiści do momentu chrztu w ILO).
Na koniec w bibliotece szkolnej dla uczniów z Szóstki zorganizowano konkurs wiedzowy. Walka między drużynami była zacięta. Nad wszystkim czuwali przyszli pedagodzy, którzy nagrodzili uczestników zabawy własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek.
Uczniowie z kl. 6b obejrzeli ponadto LipDub – (videoklip kręcony na jednym ujęciu), który przybliżył jeszcze bardziej klimat panujący w tej niezwykłej szkole.
Pożegnanie było bardzo uroczyste, bo do biblioteki przybył sam dyrektor szkoły – p. Sebastian Więckowski. Wspólna fotografia zapewne na długo pozostawi w pamięci to przemiłe zwiedzanie/spotkanie w ILO.
Dzieciaki z kl. 6b z wychowawczynią p. Ewą Wiercińską serdecznie dziękują za tak miłe przyjęcie w progach ILO!