Lubię fizykę

sdrUczennice klasy II A: Julia Zelmańska i Oliwia Dąbrowska filmem „Jak rozpętałem burzę słoneczną…” zdobyły III miejsce w konkursie „Lubię Fizykę”, organizowanym przez Instytut Fizyki Doświadczalnej oraz Instytut Fizyki Teoretycznej i Astrofizyki Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Gratulacje 🙂 🙂 🙂

A tak uczennice Julka i Oliwia piszą o swoim pomyśle na film:
„Jesteśmy uczennicami klasy II o profilu biologiczno-chemicznym w I LO w Kwidzynie i pasjonatkami fizyki i astronomii. Nasz film mówi o tym, czym są, jak powstają burze słoneczne oraz jakie są ich skutki. Pomysł na film zrodził się podczas lekcji fizyki poświęconej Słońcu. Pomyślałyśmy wtedy, że fajnie byłoby dowiedzieć się o nim więcej. Okazja pojawiła się, kiedy nasza Pani Profesor powiedziała nam o konkursie „Lubię fizykę”. Wybór był oczywisty – burze słoneczne. Napisałyśmy wspólnie scenariusz i nakręciłyśmy sceny. W nakręcaniu scen pomogła nam nasza koleżanka Marta Lorek. Same zmontowałyśmy film za pomocą programu Movie Maker i stworzyłyśmy animacje 3D za pomocą programu Blender. Dużym wsparciem okazała się nasza Pani Profesor Iwona Kruszyńska, która udzielała nam wskazówek i podpowiedzi. Nasz film jest taki, jak my – trochę szalony i zabawny!”
Poniżej link do zwycięskiego filmiku: