„BŁĘKITNA SZKOŁA I MY” 8-10.03.2017 IIA

Swoja przygodę z Błękitną rozpoczęliśmy od obejrzenia tresury i karmienia fok w helskim fokarium. Potem przyszedł czas na zwiedzanie Domu Morświna i zajęcia edukacyjne, podczas których dowiedzieliśmy się m.in. jak odróżnić fokę szara od obrączkowanej, co zagraża ssakom morskim? Środowe popołudnie umilił nam Pan geolog Tomasz Ciborowski wprowadzając stan totalnego entuzjazmu i zauroczenia ametystami, marmurami i innymi minerałami. Wieczór upłynął także pracowicie – projekty, tańce, zabawy i rozmowy, których końca nie było widać. Po krótkiej drzemce nastał dzień drugi naszej wyprawy. Zajęcia nad Zatoka Gdańską i Pucką pod czujnym okiem Pani Oli Świtulskiej wzbogaciły nasze wiadomości z zakresu powstawania Morza Bałtyckiego oraz jego fauny i flory. Był to także swoisty trening dla mięśni i test wydolności krążeniowo – oddechowej. Po południu w warunkach stacjonarnych odbyły się zajęcia z entomologii. Pani Małgorzata Piotrowicz zaszczepiła w nas pasję do owadów (nie mylić z robalami) i przedstawiła domowe zoo – ślimaka – Ziemniaka, straszaka – Boni, karaczana -Kleopatrę. Kolejny wieczór wycieczki upłynął pod znakiem projektów, tańców, zabaw i rozmów do samego rana. W piątek odwiedziliśmy pracownię bursztynu i jej wirtuoza Pana Mariana Zawadzkiego. Na naszych oczach Pan Marian wykonywał małe dzieła i zabawiał anegdotami. Nauczyliśmy się także odróżniać prawdziwy bursztyn od podrabianego (fałszerze biżuterii wykryjemy was na pewno). Z naszego wyjazdu przywieźliśmy tez żywa pamiątkę – ślimaka afrykańskiego o imieniu FRYTEK. To wspaniałe zwierzę można obejrzeć w gabinecie nr 5 naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy.