Sukcesy naukowe uczniów I LO

W bieżącym roku szkolnym uczniowie I LO w Kwidzynie uzyskali 14 indeksów Wyższych Uczelni. Najwięcej indeksów zdobył Jędrzej Myrcha z kl. IIIb, który został laureatem w 5 konkursach: 4 z matematyki (nauczyciel: mgr Edyta Wesołowska) i 1 z fizyki (nauczyciel: mgr Joanna Poźniak). Kolejne miejsce zajął Grzegorz Orlicki z kl. IIIb, laureat 3 konkursów: 2 z matematyki (nauczyciel: mgr Edyta Wesołowska) i 1 z fizyki (nauczyciel: mgr Joanna Poźniak). Uczennica Daria Furdal z kl. IIIc,  jako finalistka Olimpiady Wiedzy Historycznej Copliosh, ma „otwarte drzwi” na kierunki humanistyczne wielu renomowanych uczelni (nauczyciel- mgr Piotr Tomczak). Ponadto, uczniowie: Julia Zelmańska oraz Oliwia Dąbrowska z kl. IIIa zdobyły indeksy z chemii (nauczyciel mgr Dorota Gerlach). Weronika Szczęsna z kl. IIb uzyskała indeks z matematyki (nauczyciel – mgr Mariola Jagiellak), Patrycja Łubińska z kl. IIb z fizyki (nauczyciel mgr Joanna Poźniak) oraz Karol Nowicki z kl. IIIb z matematyki (nauczyciel mgr Edyta Wesołowska).

Wymienione powyżej indeksy, uczniowie I LO zdobyli w następujących olimpiadach
i konkursach:
Olimpiada Wiedzy Historycznej Copliosh (Daria Furdal),
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Wygraj Indeks”  FTiMS Politechniki Gdańskiej (Jędrzej Myrcha, Grzegorz Orlicki),
Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „Wygraj Indeks”  FTiMS Politechniki Gdańskiej (Jędrzej Myrcha, Grzegorz Orlicki),
Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Wygraj Indeks”   Politechniki Gdańskiej (Julia Zelmańska, Oliwia Dąbrowska),
Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z Matematyki (Jędrzej Myrcha),
Ogólnopolski Konkurs „Bieg po Indeks” Politechniki Koszalińskiej (Jędrzej Myrcha),
Ogólnopolski Konkurs  „Poszukiwanie Talentów” (Patrycja Łubińska),

Warmińsko-Mazurskie Zawody Matematyczne (Weronika Szczęsna, Jędrzej Myrcha, Grzegorz Orlicki, Karol Nowicki).
Uczniowie klas trzecich z największą liczbą indeksów, wygranych olimpiad i konkursów otrzymali Honorową Nagrodę Szkoły, najbardziej prestiżową i najcenniejszą nagrodę, jaką może otrzymać uczeń I LO w Kwidzynie za swoje osiągnięcia naukowe.
Honorową Nagrodę Szkoły I stopnia otrzymał Jędrzej Myrcha. Honorową Nagrodę Szkoły
II stopnia otrzymała Julia Zelmańska, natomiast Honorową Nagrodę Szkoły III stopnia otrzymał Grzegorz Orlicki.

Na pytanie, co odegrało większą rolę w osiągnięciu sukcesu –  talent czy ciężka praca, Jędrzej Myrcha odpowiada: ” To nie jest tak, że któraś z tych rzeczy jest ważniejsza. Wiadomo, że nie każdy zapamiętuje i pojmuje wszystko w tym samym tempie. Ciężka praca jest jednak zawsze kluczowa, bez względu na talent czy też jego brak. Często zdarza się, że osoba, która pracuje nad sobą, osiąga więcej niż ta o teoretycznie większym talencie.”
Grzegorz Orlicki, zapytany o swój sukces, twierdzi: „ Nie czuję się zwycięzcą, choć jestem zadowolony z tego, co osiągnąłem. Zawsze jednak trzeba sięgać po więcej – zwłaszcza, jak jest się dopiero w liceum. Należy czerpać z tego, co dostępne i jak najlepiej wykorzystać każdą okazję, którą dostaniemy.”
Dyrektor szkoły, Sebastian Więckowski, zapytany o sukcesy uczniów I LO, odpowiada: „Jak każdy dyrektor uważam, że zawsze może być lepiej, ale wyniki tegorocznych maturzystów na podsumowaniu na prawdę są świetne, ilość indeksów, które do tej pory zdobyli, ilość olimpiad i konkursów, w których brali udział, są do pozazdroszczenia i myślę, że to kiedyś zaprocentuje i że szkoła również będzie miała z tych wyników ogromne korzyści.”
I Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie to szkoła z 80-letnią tradycją i bardzo wysokim poziomem nauczania, to szkoła z rodzinną atmosferą i wspaniałymi ludźmi, to najlepszy wybór dla gimnazjalistów.