Warsztaty z Sarą i Sergio

W dniu 16 listopada 2017r Kółko Języka Hiszpańskiego pod kierunkiem Gabrieli Olea Martin zorganizowało dwa warsztaty kulturowe na temat Hiszpanii, które poprowadzili hiszpańscy wolontariusze – Sara Alonso i Sergio (Txetxu) Luquin. Sara i Sergio przyjechali do Kwidzyna w ramach Wolontariatu Europejskiego i pozostaną tu przez cały rok szkolny. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy IA, IC, IIC, IID, którzy uczą się języka hiszpańskiego w I LO.  Sara i Sergio rozpoczęli warsztaty od quizu na temat podobieństw pomiędzy Polską i Hiszpanią, wyświetlali zdjęcia różnych miejsc, a zadaniem uczniów było odgadnąć, który to kraj: Polska czy Hiszpania. Licealiści poradzili sobie bez najmniejszego problemu. Następna część prezentacji dotyczyła zwyczajów, tradycji i festiwali hiszpańskich. Na koniec uczniowie mieli okazję zadać pytania na interesujące ich tematy. Jednym z nich jak zwykle była prośba o powtórzenie polskich łamańców językowych. Hiszpanie bardzo dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Były to dwa pierwsze z cyklu warsztatów, które Sara i Sergio poprowadzą w I LO dla grup uczących się języka hiszpańskiego. Uczniowie już nie mogą się doczekać na ciąg dalszy.