Jarmark bożonarodzeniowy

W poniedziałek, 11 grudnia w świetlicy I LO odbył się jarmark bożonarodzeniowy, zorganizowany przez uczniów uczących się języka niemieckiego. W trakcie długiej przerwy można było zakupić wykonane samodzielnie ozdoby choinkowe oraz spróbować świątecznych przysmaków typowych dla kuchni niemieckiej. Gości było sporo, a największą popularnością cieszyły się Currywürstchen – kiełbaski z grilla podawane z sosem curry. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję spróbować Glühwein für Kinder –  gorącego bezalkoholowego napoju z dodatkiem przypraw korzennych.  Były też Spitzbuben, Zimtsterne, Lebkuchen oraz wiele innych wypieków. W ten sposób przez chwilę mogliśmy poczuć atmosferę, jaka w okresie przedświątecznym panuje w niemieckich miastach. Zebrane w czasie jarmarku pieniądze w kwocie 321,67  przeznaczone zostaną na wsparcie schroniska dla zwierząt w Kwidzynie.