Kolejny Mecz Matematyczny-wygraliśmy!!!

Kolejny Mecz Matematyczny za nami (12 grudnia 2017r.). Wygraliśmy. Spotkaliśmy się z drużyną Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Jadwigi Królowej w Tczewie. Na przyjęcie gości przygotowaliśmy: wykład popularnonaukowy „Złoty podział odcinka” (uczennice klasy IIIB – Patrycja Łubińska i Aleksandra Wirecka), konkursy i zabawy matematyczne (uczniowie klasy IID – Daria Kiedrowska, Krystian Staniewicz) i oczywiście słodki poczęstunek (uczniowie klas: IIB, IIIB ). Prowadzącym imprezę został uczeń IIIB – Karol Wasik, a nad wypełnianiem tabeli panowała Monika Gólczyńska z IIIB. Pieczę nad wszystkimi roztaczała Pani Mariola Małgorzata Jagiellak (matematyczka i organizatorka meczy w I LO). Mecze są świetną lekcją budowania strategii, nauką opanowania stresu i umiejętności prezentowania się przed publicznością, precyzyjnego, matematycznego wysławiania się. Przed nami jeszcze jeden mecz , który zdecyduje o wejściu do półfinału rozgrywek.