Spotkanie z Poezją

Czyż nie jest tak, że dziwiąc się światu (jak Szymborska), kochając szaloną, namiętną miłością  (jak Mickiewicz) albo po prostu kojąc smutki (jak Słowacki), piszesz wiersze,   ale wyłącznie  dla siebie,  do szuflady, ukrywając je przed innymi,  nie dzieląc się swoją poezją ?…

12 i 21 lutego klasy humanistyczne Ic  i  IIId  uczestniczyły w spotkaniu autorskim absolwenta naszej  szkoły – Sergiusza Mizery, autora debiutanckiego tomu poezji „Przemijania”.  Nasi  poeci mieli okazję  zapoznać się z twórczością Sergiusza, poznać źródła jego inspiracji, dowiedzieć się, jak opublikować własną książkę. Sergiusz ujawnił podczas spotkania, że  pierwsze jego wiersze powstawały  w trakcie nauki w naszej szkole. Dla zainteresowanych twórczością autora „Przemijań” mamy dobre wieści – 9 marca w bibliotece powiatowej odbędzie się spotkanie autorskie z Sergiuszem Mizerą. Gorąco wszystkich na nie zapraszamy!