Dzień Otwarty w I LO

W dniu 21 marca 2018 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie w ramach Powiatowych Targów Edukacyjnych odbył się Dzień Otwarty Szkoły.

Szkoła witała swoich gości już od wczesnego rana, pierwsza grupa przyjechała około godz. 8:30. Poznawanie szkoły rozpoczęto w sali Rodła gdzie gimnazjalistów witała dyrekcja szkoły. W auli szkoły gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą profili, sukcesów i osiągnięć uczniów I LO oraz tradycji i innowacji. Gimnazjaliści z entuzjazmem poznawali szkołę, ofertę programową i chętnie brali udział w atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów. Poznali również historię szkoły, zwiedzając szkolne muzeum i izbę pamięci.

Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć lub uczestniczyć w:

 • pokazy fizyczne, biologiczne, chemiczne, robotyki, ratownictwa medycznego;
 • zajęciach zumby i gimnastyki artystycznej;
 • prezentację Samorządu Uczniowskiego;
 • lekcje otwarte z języka polskiego;
 • gry i zagadki matematyczne;
 • prezentację przedmiotu dwujęzycznego Kreatywny Hiszpański;
 • skecze w języku angielskim (Drama Club);
 • degustacji potraw hiszpańskich;
 • quizy z języka francuskiego i rosyjskiego;
 • prezentację wycieczek geograficznych;
 • Panic Room;
 • fotobudka „Bean zrób sobie zdjęcie”.

Tak uczniowie zostali wprowadzeni w świat Starego Ogólniaka.