Konkurs ekologiczno – plastyczny pod nazwą „Idź do przyrody”

24 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczno – plastyczny pod nazwą „Idź do przyrody” organizowany przez Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa oraz naszą szkołę. W ten niecodzienny sposób licealiści oraz zaproszone drużyny z gimnazjów naszego powiatu uczcili Dzień Ziemi. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie posteru informującego o działaniach, jakie możemy podjąć aby zbliżyć się do przyrody i lepiej ją zrozumieć. Podczas obrad jury konkursowego uczestnicy mogli wysłuchać Pani Elizy Boreckiej ze Stowarzyszenia Eko-Inicjatywa, która przybliżyła nieco działalność ekologów, ich zaangażowanie w ochronę pachnicy dębowej i innych chronionych gatunków występujących w okolicach Kwidzyna. Jury postanowiło nagrodzić ex aequo dwie drużyny z Gimnazjum w Liczu oraz Społecznego Gimnazjum w Kwidzynie. Obie zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy! Również w kategorii licealistów zostały przyznane nagrody, których fundatorem było Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy za rok z nowymi pomysłami!