Inspiracje biologiczne podczas Dnia Nauki

19.10.2018 w dwóch gabinetach biologicznych gościliśmy uczniów klas 4,5,6 Szkół Podstawowych  powiatu kwidzyńskiego. Mogli oni spotkać się „oko w oko” ze ślimakiem afrykańskim, żółwiami błotnymi i patyczakami – szkolnymi, żywymi maskotkami, którymi na co dzień opiekują się licealiści klas biologiczno – chemicznych. W udostępnionych zbiorach znalazło się także miejsce na wylinkę węża czy ptasznika.  Przybliżyliśmy naszym młodszym kolegom budowę  komórek różnych organizmów  w wersji 3D i standardowo przy pomocy mikroskopów. Nie zabrakło też czasu na obejrzenie doświadczeń pozwalających wykryć różne substancje w produktach spożywczych czy tęczowego mleka. Dla tych, którym na co dzień nie po drodze z anatomią przygotowaliśmy zabawy  – puzzle z różnymi narządami ciała ludziego, grę „Było sobie życie”, grę zręcznościową „Operacja”, memo z układu pokarmowego i zasad właściwego odżywiania.  Dużym zainteresowaniem cieszył się quiz „Ile wiesz o zwierzętach” i zabawa polegająca na przyporządkowaniu sylwetek roślin i zwierząt do właściwych ekosystemów.  Zdołaliśmy również zbadać wpływ aktywności fizycznej na wartość ciśnienia u człowieka. Uczniowie klasy IA i IIA pod opieką nauczycieli biologii – Woźniak Marty i Klonowskiej Doroty spisali się tego dnia na medal.