Światowy Dzień AIDS

Każdego roku, począwszy od 1988, 1 grudnia cały świat ma możliwość zwrócenia szczególnej uwagi na problematykę walki z AIDS, a także uświadomienia sobie konieczności niesienia pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS. Ten dzień w kalendarzu z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia oznaczony jest jako  Światowy Dzień AIDS . W naszej szkole 3 grudnia pracownicy i uczniowie na znak solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS oraz ich bliskimi przypięli do ubrań Czerwone Kokardki. A podczas długiej przerwy na holu szkoły  z inicjatywy klasy Ia i nauczyciela biologii Woźniak Marty, wśród dźwięków muzyki upamiętniającej artystów zmarłych z powodu AIDS, wykonaliśmy plakat, na którym wszystkie chętne osoby mogły wykonać czerwoną farbką odcisk palca. Tego dnia na korytarzach szkoły rozwiesiliśmy również plakaty i ulotki z podstawowymi informacjami dotyczącymi tematyki wirusa HIV i choroby AIDS. Działania edukacyjne obejmowały także zorganizowanie w szkole Konkursu Wiedzy o HIV, AIDS oraz chorobach przenoszonych drogą płciową, w którym laureatkami zostały – Ostrowska Maja, Rutkowska Amelia, Krzyżek Małgosia.