Szkolna akcja poświęcona cukrzycy

Słodko… słodko.. było w naszej szkole 😉 nie za sprawą słodkich wypieków, a zajęć poświęconych problemowi cukrzycy. Kółko pedagogiczne działające w szkole razem z pedagogiem szkolnym zorganizowało akcję poświęconą cukrzycy.  Prezentację i zajęcia przeprowadził uczeń naszej szkoły Paweł Gorczycki. Paweł jest aktywnym członkiem stowarzyszeń „Słodka 1” i „Wesoły diabetyk”. Swoją osobą promuje kampanie poświęcone uświadamianiu społeczeństwa i służb państwowych. W swojej prezentacji opowiedział o objawach cukrzycy, sposobach pomocy, konieczności odpowiedniego żywienia (słynne zjadłeś śniadanie?) i swoich doświadczeniach.

Dzięki uprzejmości pielęgniarki szkolnej Marzenny Antoniów uczniowie i nauczyciele mogli zbadać sobie poziom cukru we krwi. Jak na razie wszyscy zdrowi 😉