XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża

Dnia 21 stycznia 2019r. o godz. 9:00 w naszej szkole odbyła się XXVII Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Do konkursu na szczeblu rejonowym przystąpili uczniowie ze szkół podstawowych klas 7, 8, klas gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Wśród zaproszonych gości, nauczycieli uczniów biorących udział w olimpiadzie, miło nam było gościć wicestarostę kwidzyńskiego – Wiesława Wosiaka oraz Wiceburmistrza – Piotra Widza. Po przywitaniu gości przez dyrektora I LO Sebastiana Więckowskiego, prezes zarządu oddziału rejonowego PCK Zdzisław Wiśniewski uroczyście otworzył olimpiadę. W trakcie sprawdzania testów przez członków komisji, uczniowie wysłuchali prezentacji na temat cukrzycy oraz honorowego krwiodawstwa przygotowanych przez uczniów I LO. Poziom olimpiady był wysoki, potrzebna była dogrywka na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Olimpiadę na poziomie ponadgimnazjalnym wygrała Ewa Rośleń uczennica II LO, II miejsce zdobyła uczennica I LO Daria Kiedrowska, III miejsce Wojciech Wijata – uczeń CKZiU. Na poziomie szkół podstawowych i gimnazjum I miejsce zdobył Przemysław Tul z Gimnazjum nr 2, II miejsce wywalczyła Maja Krol – SPOMS i trzecie miejsce zdobył Michał Pałdyna uczeń Gimnazjum Nr. 2. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się Ewa Rośleń z II LO oraz Przemysław Tul z Gimnazjum Nr 2.
Po rozdaniu nagród wśród uczestników konkursu, Pan Zbigniew Wiśniewski, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kwidzynie przedstawił wszystkim zebranym, osoby wyróżniające się postawą i pracą na rzecz PCK. Miło nam poinformować, że Honorową Odznakę Polskiego Czerwonego Krzyża IV stopnia otrzymała Dorota Klonowska nauczyciel biologii w I LO, Agnieszka Rośleń – nauczyciel biologii w II LO oraz Krzysztof Skoczek strażak PSP w Kwidzynie. Również Miasto Kwidzyn otrzymało Odznaczenie Kapituły IV stopnia, które odebrał Piotr Widz.
Wszystkim nagrodzonym serdecznie GRATULUJEMY!!!