UMK i Szekspir w zimowej odsłonie

Czy Toruń stanie się za jakiś czas naszym miastem? W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie humaniści z klasy IIc i Ia udali się w piątek 1 lutego do grodu Kopernika. O ile ubiegłoroczna wycieczka pozwoliła poznać wydziały filologiczny i humanistyczny, o tyle w tym roku zapoznaliśmy się z ofertą wydziałów nauk pedagogicznych, nauk historycznych oraz wydziału prawa i administracji. Oczywiście nie mogliśmy nie skorzystać z oferty Teatru im. Wilama Horzycy. Tym razem mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „Poskromienie złośnicy”. Miłośnikom kina amerykańskiego (szczególnie slapstickowych komedii) na pewno przypadła do gustu uwspółcześniona wersja sztuki Szekspirowskiej w reżyserii Justyny Celedy. Magiczna starówka, nastrojowe kawiarenki, kluby studenckie, sale wykładowe UMK – pewnie tam za jakiś czas będzie można nas spotkać…
Leszek Walkiewicz