Uczniowie ILO w Finale Konkursu o Indeks Politechniki Białostockiej „Niesamowita Maszyna”

Dla trójki naszych uczniów  21 marca  zaczął się bardzo wcześnie, bo  już o godzinie 2:00 nad ranem pakowali się wraz ze swoją „niesamowitą maszyną” do busa,  aby udać się do Białegostoku na Ogólnopolski Finał Konkursu o Indeks Politechniki Białostockiej. Konkurs pod nazwą „Niesamowita  Maszyna”  polegał na budowie maszyny Goldberga –  urządzenia  działającego na zasadzie domina. Po 5 godzinach dotarli na miejsce, przystąpili do montażu wszystkich elementów maszyny, ostatnich poprawek i w końcu prezentacji konkursowej. Niestety naszej drużynie nie udało się wygrać indeksu. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Niektóre drużyny podzespoły do swoich maszyn drukowały techniką druku 3D a projekt wykonywały na zajęciach zawodowych przez długie tygodnie.  Mimo wielu przeciwności każdy z uczestników finału miał okazję przeżyć niesamowitą przygodę z „niesamowitą maszyną”, poznać świetnych ludzi i jeszcze bardziej interesujące pomysły tych ludzi.  Niewątpliwie dużym osiągnięciem było już samo zakwalifikowanie się do finału  –   jedynie 10 maszyn z całej Polski miało możliwość prezentacji.

Drużynie w składzie : Sandra Mucha, Wiktoria Szempek i Tobiasz Ładuch gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!

—>> niesamowita maszyna

https://pb.edu.pl/niesamowitamaszyna/