Patryk Drzewiński finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory !!!

25 kwietnia 2019 odbył się (jeden z pięciu) regionalny etap Konkursu Naukowego E(x)plory. Do etapu regionalnego w Toruniu zakwalifikowały się 23 projekty w tym 7 z I LO.

Akredytację do finału otrzymało 6 projektów w tym, uczeń naszej szkoły, Patryk Drzewiński z projektem „Funkcja dzeta”. Krajowy Finał Konkursu naukowego EXPLORY odbędzie się w dniach 23 -25 październik 2019 podczas Gdynia Explory Week.

Podczas Regionalnego Konkursu w Toruniu została również przyznana nagroda specjalna przez Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, którą otrzymały między innymi uczennice ILO Wiktoria Schodowska i Sandra Wojtyra za projekt „Perfumy – działanie na stany emocjonalne”. Uczennice będą mogły spędzić jeden dzień w Laboratoriach tej Uczelni.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!