Dzień Nauki w Starym –  Ciągle jest coś do odkrycia!

      Ciągle jest coś do odkrycia! Młodzi naukowcy, uczniowie szkół podstawowych naszego powiatu mieli niedawno okazję się o tym przekonać.

30 października w I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie zapanowała gorąca atmosfera naukowego odkrywania. Radość z przenikania zagadek przyrody, emocje związane z ujawnianiem sekretów nauki połączyła uczniów starszych klas szkół podstawowych, jak również licealistów oraz kadrę nauczycielską, czyli nieco starszych pasjonatów wiedzy (wiek miłośników nauki nie odgrywa w tej sferze żadnej roli).

„Wierzyć w czyn, a nigdy w słowo” – ta dewiza społeczności Starego, pochodząca z Pieśni Kwidzyniaków, stawia na aktywizm, zdobywanie wiedzy poprzez działanie, kreowanie. Wspólnota naukowców w różnym wieku w trakcie trwania festynu naukowego miała możliwość w różnych strefach nauki-gabinetach przekraczać granice tego, co znane, poszerzać horyzonty myślowe i jednocześnie znakomicie się bawić. Jak wiadomo, uczymy się efektywnie wówczas, gdy sami stajemy się odkrywcami!