Szkolny Festiwal Nauki E(x)plory w I LO

29 stycznia 2020 roku 

w I Liceum Ogólnokształcącym im. dr. Wł. Gębika d. Polskie Gimnazjum
w Kwidzynie odbędzie się

Szkolny Festiwal Nauki E(x)plory dla szkół powiatu kwidzyńskiego pod patronatem Starosty Kwidzyńskiego.

Inicjatywa organizowana jest we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii z Warszawy. Jako pierwszy z trzech etapów Konkursu Naukowego E(x)plory ma na celu umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijanie swoich zainteresowań, konfrontację własnych pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Twórcy trzech najlepszych projektów awansują do kolejnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory oraz zostaną wyróżnione nagrodą Starosty Kwidzyńskiego.

Nagrody specjalne ufundowały kwidzyńskie firmy KBR Poland, Jabil Poland,
Cafe Sati Poland i Snarto Sp. z o. o.

39 młodych naukowców – uczniowie kwidzyńskich szkół, przedstawią swoje projekty na sesji otwartej, w której mogą wziąć udział wszyscy uczestnicy Festiwalu. Uczniowie oraz zaproszeni goście będą mogli skorzystać z bogatego programu  wykładów
i warsztatów o różnorodnej tematyce.

Inicjatywa została wsparta przez Starostę Kwidzyńskiego, organizacje pozarządowe oraz kwidzyńskie firmy.