„Pomorskie Warsztaty Naukowe – Zdolni z Pomorza” Uniwersytetu Gdańskiego

Od poniedziałku ( 21.09.20), grupa uczniów klas matematyczno-fizycznych bierze udział w „Pomorskich Warsztatach Naukowych – Zdolni z Pomorza” organizowanych przez Uniwersytet Gdański.  W tym roku warsztaty odbywają się on-line. Uczniowie I LO biorą udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego. Do tej pory uczestnicy brali udział w dwóch warsztatach:

  1. „Detektory promieniowania jonizującego” prowadzony przez mgr inż. Jacka Pączkowskiego i mgr Nikodema Ponikwickiego oraz
  2. „ Co świeci w laboratorium spektroskopii?” prowadzony przez dr Anną Synak i mgr Michała Mońka.

Odbyły się również dwa wykłady:

  1. „ 1D,2D,3D itd. – czyli o pojęciu wymiaru w matematyce” – prelegent – dr hab. Jacek Gulgowski;
  2. „Macierze a grafika komputerowa” – prelegent – dr Adam Dzedzej.

Warsztaty trwają do piątku 25.09.2020r.