SZKOLNY FESTIWAL E(X)PLORY!

18 grudnia 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcące im. dr. Wł. Gębika d. Polskie Gimnazjum w Kwidzynie odbędzie się Szkolny Festiwal Nauki E(x)plory dla szkół powiatu kwidzyńskiego pod patronatem Starosty Kwidzyńskiego. Inicjatywa organizowana jest we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii z Warszawy. Jako pierwszy z trzech etapów Konkursu Naukowego E(x)plory ma na celu umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijanie swoich zainteresowań, konfrontację własnych pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych. Twórcy trzech najlepszych projektów awansują do kolejnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory oraz zostaną wyróżnione nagrodą Starosty Kwidzyńskiego. Nagrody specjalne ufundowały kwidzyńskie firmy KBR oraz Sati.

Uczniowie oraz zaproszeni goście będą mogli wziąć udział w wykładach odbywających się w ramach Festiwalu prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni wyższych:

„ Spacer metrologa po bajkowych ogrodach” –  Prof. Grzegorz Lentka z Politechniki Gdańskiej,  „In principio” –Prof. dr hab. inż. Grzegorz Karwasz z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ramach festiwalu odbędą się również wykłady: „Jak rozpocząć zabawę z elektroniką? Podstawy ARDUINO i Tinkercad” – wykład poprowadzi absolwent
I LO Grzegorz Orlicki (Studenckie Koło Naukowe CHIP Politechniki Gdańskiej) oraz
„Historia Naturalna, „Citizen science” i pomniki przyrody” – wykład poprowadzi mgr Adam Juźwiak (Stowarzyszenie Eko – Inicjatywa)

Festiwal Naukowy E(x)plory odbędzie się online na platformie Microsoft Teams.

Inicjatywa została wsparta przez Starostę Kwidzyńskiego, organizacje pozarządowe oraz kwidzyńskie firmy.

Koordynator Joanna Poźniak