Akcja dobroczynna uczniów I LO

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi“

Prawdziwa radość pochodzi z głębokiej harmonii między ludźmi, którą wszyscy odczuwają w sercu. Ona sprawia, że działamy zespołowo, dzieląc trudy i mnożąc radości oraz odczuwamy piękno bycia razem i wspierania się wzajemnie na drodze życia.

Nasze liceum jest tego przykładem. Uczniowie z klas III C (profil psychologiczno -pedagogiczny) i II Ap (profil humanistyczno – lingwistyczny), wraz ze swymi wychowawczyniami – Lidią Kwiatecką – Witko i Grażyną Urbanowicz – to ludzie, którzy bez zbędnych słów, bez rozgłosu, swym zaangażowaniem starają się czynić ludziom nieskończenie wiele dobrego. Dlatego kolejny rok z rzędu zorganizowali akcję dobroczynną, która w bieżącym roku przebiegała dwutorowo.
Pierwsza część to akcja żywieniowa, wynikająca z potrzeby chwili, wsparła rodzinę naszego ucznia. Druga część to akcja pod nazwą „W Odruchu Serca“, z założenia mająca obdarować dwoje uczniów różnymi podarkami, które w codzienności użytkowania swymi kolorami, zapachami, smakiem, a przede wszystkim przesłaniem i darem serca pozwolą spojrzeć na życie inaczej.

Niezmiernie wzruszającym był fakt, iż dzięki zaangażowaniu i hojności Naszych Darczyńców udało nam się wysłać Św. Mikołaja z prezentami nie do dwojga, lecz do trojga uczniów naszej szkoły.

Dzisiejszy świat potrzebuje dobra. W ludzkiej naturze współistnieją potężne siły, a jedną z nich jest troska o innych. Bądźmy więc pełni empatii, uwagi, gotowi sprawiać radość tym, którzy są obok nas. Nawet odrobina życzliwości czy zainteresowania okazana drugiemu człowiekowi może rozpromienić choć na chwilę czyjeś życie.

Na szczególne podziękowania zasługują w/w inicjatorki akcji i ich zaangażowani uczniowie, a przede wszystkim wspaniali Darczyńcy spoza szkoły, którzy w odruchu serca, z nieskrywaną radością podjęli naszą inicjatywę.

Z przyjemnością wymieniamy Ich poniżej:

Cafe Sati, Avon, Grzegorz Lange, Coffee Promotion, Bielenda,Skarby z Drewna, Jerzy Śnieg, Sweet Candle, Monika Kawa, Zespół SAN GABRIELE, MARIO STOL Mariusz Ogórek, Drewienka, Wydawnictwo RTCK, Markowe Kadry Marek Wojciechowski , Andżelika Gogol, Atelier Szydełka, DaMa handbags& accessories, Jakub Rogowski, lampki 3D LED, LAS RĄK Laboratorium Rękodzieł, Minix, Miłosz Wiśniewski, Malarstwo na szkle Alicja Sokołowska, Wojciech Redlarski, Maksymilian Dawidowski, Wydawnictwo Sumus, Katarzyna Tymoszuk, Sabina Ziajka-Zostawa, Wydawnictwo eSPe, Anna Koziara, Mariusz Sobierajski,Edycja Św.Pawła, Ewa Kaszubowska, Ręcznie malowane kubki, Paweł Haras, LUNA, Ilona ZenArt, jestemsoya,Społem Kwidzyn, miamaria, International Paper, STOL-DREW.