XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021

Na początku roku szkolnego do XXXI Olimpiady Teologii Katolickiej Poznań 2021 pod hasłem: „Kim jestem? Chrześcijańskie spojrzenie na człowieka”, zgłosiło się 7 uczniów reprezentujących naszą szkołę. Byli to: Zofia Przyłucka – kl. 1B, Marta Kacprzyk – kl. 1B, Karolina Marchewka – kl. 1B, Natalia Piotrowska – kl. 1B, Martyna Gradkowska – kl. 2A, Nikola Lewandowska – 3C, Mateusz Łomnicki – kl. 3C. Uczniowie mieli do opanowania materiał składający się z trzech działów tematycznie wyselekcjonowanych: Pismo Święte, Magisterium Kościoła – nauczanie Kościoła katolickiego – dokumenty Kościoła i opracowania z w/w dziedziny. Z powodu pandemii etap szkolny konkursu odbył się zdalnie za pomocą platformy komputerowej. Miał on miejsce 02.12.2020 o godz. 11:00. Do dalszego etapu – rywalizacji na etapie diecezjalnym w Elblągu z naszej szkoły przeszły: Marta Kacprzyk i Zofia Przyłucka z klasy 1B. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział i zaangażowali się w przygotowanie i dzielną rywalizację w reprezentowaniu naszej szkoły w tej olimpiadzie. Następny etap już diecezjalny – rywalizacji uczniów zgłoszonych w diecezji elbląskiej będzie miał miejsce 03.03.2021 o godz. 11:00. Trzymamy kciuki i liczymy na Martę i Zofię w drodze do etapu ogólnopolskiego w Poznaniu 8-10.04.2021. Głównymi nagrodami są indeksy na różne kierunki uczelni wyższych w Polsce, pielgrzymki do Włoszech, nagrody rzeczowe i książkowe (więcej informacji na www.otk.pl). Gratulujemy, cieszymy się i życzymy owocnego przygotowania do etapu diecezjalnego
w Elblągu już za niecały miesiąc.