Narodowe Czytanie 2021

Za nami dziesiąta jubileuszowa odsłona Narodowego Czytania. 4 września 2021 r. w gmachu Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie , przy herbatce z Gabrielą Zapolską , czytaliśmy ,, Moralność pani Dulskiej”. W role Zbyszka wcielili się również uczniowie I liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie: Tymek Grochowski i Mateusz Górka. Role kobiece przypadły w udziale uczennicom: Oldze Wyszyńskiej, Zuzi Terpiłowskiej, Klarze Drozdek, Wiktorii Karandziej i Kindze Sinickiej. Tegorocznej odsłonie towarzyszyła wystawa literatury Gabrieli Zapolskiej a zebrani mogli również obejrzeć  film o autorce czytanego dramatu. Całość dopełnił quiz oraz selfie z Zapolską. Dziękujemy Organizatorom, w tym  pięknie wystrojonym damom,  za tak wspaniale przygotowane wydarzenie i możliwość przeniesienia się w czasie 🙂

#NarodoweCzytanie