Światowy Dzień Misyjny.

24.10.2021 przypada Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny w Kościele katolickim. W tym roku jego hasło brzmi: „Spotkaliśmy Jezusa więc głosimy”.
Z tej okazji w naszym liceum zostało zorganizowane spotkanie on-line z o. Hibertusem Florianusem Wea, SVD – werbistą z Indonezji, Dyrektorem Werbistowskiego Wolontariatu Misyjnego Appolos, który od 19 lat posługuje w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i uczennice klas: 1D, 2A i 3A. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie w Indonezji. Mimo iż w Indonezji jest zaledwie 10 mln chrześcijan, a 270 mln mieszkańców liczy sobie ten kraj w większości muzułmanów, nie jest to kraj islamski. Dowiedzieliśmy się, że jest to kraj, który ma 17000 wysp, a sama wyspa Borneo jest kilka razy większa od Polski. O. Heribertus dzielił się swoim doświadczeniem z Polski. Opowiadał o życiu chrześcijan w Indonezji i różnicach w mentalności. Odpowiadał na pytania i uczył nas piosenki w języku indonezyjskim. Zachęcał także młodzież do zaangażowania się w posługę wolontariuszy w różnych krajach misyjnych przedstawiając ideę wolontariatu misyjnego. Odwołał się do idei jedności w różnorodności, która znamionuje Indonezyjczyków. Dziękujem O. Heribertusowi i wszystkim klasom za udział w tym spotkaniu, budowania atmosfery otwartości na inne kultury i ludzi i życzliwości, a także uczenia się siebie nawzajem.