Gdynia Explory Week w I LO w Kwidzynie

Gdynia Explory Week to największe święto nauki i innowacji w Polsce. Składa się z Krajowego Finału Konkursu Explory i Festiwalu Explory. Wydarzenie to odbywało się online w  dniach 20 –  22 października 2021 r.

W tym roku konkurs Explory świętował 10-lecie. Z tej okazji, po raz pierwszy Festiwale Explory obywały się w szkołach. Z całej Polski wybrano 10 szkół w tym Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wykładach i warsztatach poprowadzonych przez gości. Wykład „Tryb manualny w aparatach” oraz warsztat „Ciśnienie” poprowadził dr Adam Czyżewski z Instytutu Łukasiewicza, natomiast warsztat „ Internet, zagrożenia i możliwości: o sposobach wykrywania i przeciwdziałania przemocy w sieci” poprowadziły Patrycja Temska i Maria Dowgiałło z laboratorium sztucznej inteligencji – Samurai Labs.

Równolegle odbywał się finał Krajowego Konkursu Explory 2021, w którym brały udział uczennice I LO z klasy IIIBp ( matematyczno – fizycznej ) : Wiktoria Piotrowska, Alicja Lipińska, Kornelia Kowalska oraz Laura Powierża z projektem „Lumersy”. Jako finalistki Explory 2021 uczennice mają wolny wstęp na Gdański Uniwersytet Medyczny.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!