Akcja wsparcia dla Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku

W dniach 24.11-08.12.2021 Szkolne Koło Wolontariatu w ZSO nr 1 w Kwidzynie wraz ze społecznością szkolną zorganizowało świąteczną akcję wsparcia dla Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku.
Akcja miała wymiar wsparcia materialnego i rzeczowego. Zbieraliśmy środki potrzebne dla pielęgnacji osób chorych, którymi zajmuje się hospicjum – pianki, myjki, pieluchy SENI. Trwała akcja „Zbiórka za piórka”, gdzie każdy mógł wesprzeć podopiecznych Hospicjum a pióra do anielskich skrzydeł były wynikiem także hybrydowego nauczania. Czy na lekcji w szkole czy w domu – łączył nas wspólny cel. W Mikołajki – 6.12.2021 i dzień po 7.12.2021 zorganizowany został na każdej przerwie kiermasz pierników i ciast  przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Dochód z ich sprzedaży także został przekazany dla pacjentów z Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku. Zebraliśmy 1331,43 zł plus materiały higieniczno-pielęgnacyjne. WSZYSTKIM, którzy zaangażowali się w tę akcję wsparcia poprzez szerzenie inicjatywy, promowanie jej po klasach, robienie piór, plakatów, skrzydeł, przynoszenie darów rzeczowych, pomoc materialną, zrobienie wypieków, sprzedawanie ich na przerwie, robienie dekoracji, które uświetniły stoiska, Paniom, które wydawały ciasta i pierniki, wolontariuszom, CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ OD UCZNIÓW ICH RODZICÓW ZACZYNAJĄC, PRZEZ DYREKCJĘ, NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW NASZEJ SZKOŁY WYRAŻAMY WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSPÓLNE ZJEDNOCZENIE SIĘ I ZAANGAŻOWANIE NA RZECZ PODOPIECZNYCH HOSPICJUM POMORZE DZIECIOM W GDAŃSKU. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY <3