Studniówka 2022. Maturzyści  bawili się w Gniewie

           W sobotę 29 stycznia odbył się Bal Studniówkowy. Tegoroczni maturzyści na miejsce Studniówki wybrali urokliwy, tworzący niezwykłą oprawę historyczną i scenograficzną zamek w Gniewie. Uroczystą galę studniówkową w tym roku poprowadziła uczennica klasy IIIb Andżelika Żak. Wicedyrektor Anna Krzeszowska w przemówieniu skierowanym do maturzystów nawiązała do wypowiedzi Tristana Bernarda: „Młodość jest piękna nie dlatego, że pozwala robić głupstwa, ale dlatego, że daje czas, aby je naprawić”, a także przywołała  słowa Władysława Gębika, patrona ILO: „Wierzyć w czyn, a nigdy w słowo. Choćby nam i słońce zgasło, zapalimy je na nowo”. Przedstawiciele czterech klas maturalnych, dzieląc się swoimi wrażeniami z trzyletniego okresu nauki w ILO, skierowali słowa uznania i podziękowania do Wychowawców: Doroty Gerlach, Mirosława Jagiellaka, Bogdana Kalińczaka oraz Anny Krzeszowskiej, jak również wyrazili wdzięczność wszystkim nauczycielom, którzy wspierali maturzystów każdego dnia i towarzyszyli im w niełatwej – w ostatnich czasach – wędrówce do dojrzałości. Był czas wspomnień, wzruszeń, przywoływania sukcesów, zapisanych w sercach niezwykłych chwil, ale też dzielenia się wrażeniami z przełamywania trudności – echem powróciły słowa Mickiewicza: „A ze słabością łamać uczmy się za młodu”. W imieniu rodziców maturzystów głos zabrała pani Joanna Sitko, która wyraziła uznanie dla nauczycieli i wychowawców  za zrozumienie, serdeczność, troskę  oraz trud wychowawczy okazywany młodzieży.

     Część oficjalną zakończyły słowa Wicedyrektor Anny Krzeszowskiej: „Studniówkę Anno Domini 2022 uważam za otwartą. Poloneza czas zacząć”, po których maturzyści ruszyli do tańca. Na wszystkich uczestnikach Balu Studniówkowego, zgromadzonych licznie rodzicach, osobach, które przyczyniły się do zorganizowania Balu, ogromne wrażenie wywarły  polonez oraz walc, tańce kunsztownie opracowane przez instruktorkę Annę Lewandowską – od lat wspierającą młodzież ILO w przygotowaniach do Balu Studniówkowego.