Uczennica I LO w Kwidzynie finalistką Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości Blok B

Bardzo miło nam poinformować, że uczennica Alicja Lipińska z kl. IIIBp o profilu matematyczno – fizycznym, uzyskała tytuł FINALISTY Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B.

Jako finalistka olimpiady, uczennica ma wstęp na wiele uczelni wyższych z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Finał Olimpiady odbył się w dniach 27 – 28 maja 2022 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Etap centralny składał się z dwóch części – pisemnej i ustnej. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu prawa własności przemysłowej oraz wynalazków. Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy mieli możliwość udziału w wycieczkach do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki oraz Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. Oprócz tego zwiedzali ostrowieckie zakłady pracy: firmy PerfectDoor oraz Polskiej Fabryki Porcelany Ćmielów.

Gratulujemy Alicji i życzymy dalszych sukcesów !!!!