Superenergia, zabawa, show – ARTYSTYCZNE POTYCZKI BEANÓW 2022

     „Bean, daj głos!” – tak brzmi nazwa jednego z najważniejszych wydarzeń okresu beaństwa. Beani szczególnie nie mogą doczekać się artystycznych potyczek, chociaż prawdą jest, że równie mocno oczekują ich maturzyści. Konkurs „Bean, daj głos” w tym roku odbył się w środę 19 października. Motyw przewodni imprezy związany był z Minionkami – strojem tegorocznych beanów. W tegorocznym jury tradycyjnie zasiadli maturzyści pełniący rolę przedstawicieli swoich klas. Nasi jurorzy – Julia Wentlandt (IV Ap), Jakub Wołos (IV Bp) i Patrycja Najdowska (IV Cp) – mieli przed sobą niesamowicie trudne zadanie. Musieli oceniać uczestników w trzech kategoriach: recytatorskiej, wokalnej i Mam Talent. Konkurs prowadzili Nadia Kwiatkowska oraz Igor Ślusarenko, uczniowie klasy IIIa. Wydarzenie zaczęło się od występu dwóch maturzystek z klasy IVAp – Julia i Walerka odegrały – w języku angielskim – krótką scenę z filmu Little Women. Pierwszym uczestnikiem konkursu w kategorii recytatorskiej był bean Filip Jóźwik z klasy IF, który recytował Różnorodność życia – wiersz własnego autorstwa.  Małgorzata Jędrzejak i Antonina Dąbrowska, reprezentujące klasę IC, fragmentem Zemsty Aleksandra Fredry zapewniły sobie zwycięstwo w kategorii recytatorskiej. Na drugim miejscu uplasował się bean Bartosz Kołakowski z klasy IB, który porwał (a niejednokrotnie też rozbawił) publiczność utworem Komar autorstwa Adama Mickiewicza – brawom nie było końca!  Podium recytatorskie zamykała Natalia Partyka będąca reprezentantką klasy IE, która recytowała utwór pt. Kochać.

     Kategorię wokalną otworzył występ dwóch szanownych maturzystek  – Patrycji Najdowskiej (IVCp)  i Julii Wentlandt (IVAp), które rozgrzały tłum piosenką Riptide.  Beanka Dominika Muzolf utworem Sanah Projekt nieznajomy nie kłamie – zwyciężczyni w turnieju wokalnym  –  porwała wszystkich – otrzymała owacje na stojąco, a jury żałowało, że skala ocen kończy się na pięciu. Niedługo po tym uczniów porwał klimatyczny utwór Lady Gagi I’ll never love again w wykonaniu Julity Berezickiej (ID), która zdobyła drugą nagrodę w kategorii wokalnej. Święta Bożego Narodzenia w tym roku nadeszły szybciej za sprawą grupy beanów z IVD, która w pięknej oprawie wizualnej przedstawiła nam kultowe Last Christmas. Na scenie pojawił się Święty Mikołaj we własnej osobie, by przypomnieć nam, że do Świąt zostało już tylko 67 dni! 

     Trzecia, ostatnia kategoria tradycyjnie rozpoczęła się od występu maturzysty. W ramach kategorii Mam Talent na scenie zatańczył Emmanuel Pułka, szanowny maturzysta z klasy IVBp. Największe uznanie jurorów zdobył pokaz karate Wojciecha, Szymona, Dominiki i Amelii z IB. Natomiast stand-up  Mai Kobus z klasy IF – drugie miejsce w kategorii Mam Talent – rozbawił publiczność do łez. Natalia Partyka z IE pochwaliła się swoim talentem rzeźbiarskim – przygotowała głównie z gliny rzeźbę greckiej bogini i trzeba przyznać – beanka ma talent! W tegorocznej kategorii talentów mogliśmy podziwiać m.in. grę na klarnecie (Małgorzata Jędrzejak z IC i Maria Stawska, ID), pokaz lego (Tymoteusz Strzelec, Igor Pomierski i Marcel Bawelski z klasy IB), prezentację robota (Tymoteusz Strzelec, Igor Pomierski, Marcel Bawelski z IB), talent kulinarny (Julianna Marchlewicz i Anna Zardzewiała z kl. IF) czy freestyle na hulajnodze (Julian Bacza, IC).  Na koniec Wiktoria Blumkowska (IA) podzieliła się z nami swoją pasją do makijażu i mimo że czasu było mało, to finalne dzieło wyglądało naprawdę efektownie!

      Najwięcej emocji wzbudziło ogłoszenie wyników sumarycznych klas pierwszych uczestniczących w konkursie. Poprzeczka w tym roku, w każdej kategorii, została ustawiona wysoko, jednak ostatecznie  jury wydało następujący werdykt: 1. miejsce – klasa IE,  2. miejsce – klasa IB,  3. miejsce – klasa IF,  4. miejsce – IA, 5. miejsce – ID, 6. miejsce – IC. „Energia na scenie była super – powiedział po konkursie maturzysta Emmanuel –  widownia świetnie na to reagowała. Mam nadzieję, że kolejne pokolenia również będą się tak świetnie bawić”.

Maja Ansion, Agnieszka Jędrkowiak, kl. IVAp