U nieba bram, czyli  niebiański Dzień Edukacji Narodowej  

              W Dniu Edukacji Narodowej, obchodzonym w naszej Szkole 13 października, nieoczekiwanie otwarły się dla społeczności szkolnej bramy nieba. Jak w siódmym niebie – tak właśnie wszyscy tego szczególnego dnia mogliśmy się poczuć. Niebiańskie doznania zaoferowała klasa IIC, która wraz z wychowawczynią panią Iwoną Kruszyńską wystawiła z okazji Dnia Edukacji przedstawienie. Oto w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności nauczyciele zawędrowali do bram niebieskich. Wydarzenie to, według scenariusza opracowanego przez Małgorzatę Jędrzejak, przywoływało na pamięć wiersz „Dusza z ciała wyleciała”,  w którym wędrówka duszy ludzkiej zwieńczona zostaje – dzięki wstawiennictwu i troskliwej opiece św. Piotra – osiągnięciem rajskiego szczęścia:
Ona [dusza] rzekła:
Nie wola mi rzewno płakać,
A ja nie wiem, kam się podziać.
Rzekł święty Piotr jej:
Pódzi, duszo moja miła!
Powiodę cię do rajskiego,
Do królestwa niebieskiego.
Uczniowie klasy IIc nie pozostawili swoich nauczycieli bez wsparcia –  wybawieniem z opresji u nieba bram był teleturniej, w którym sceniczni bohaterowie mogli wykazać się swoimi talentami i specjalistyczną wiedzą. Udało się! – w wielkim finale wszyscy triumfalnie wstępują w rajskie progi.
     Brawa dla klasy IIC, której brawurowo wykonane ”Italodisco”, wieńczące przedstawienie, uskrzydliło wszystkie dusze uczniowskie oraz nauczycielskie i porwało do tańca!