Prawnik z pasją 

19 października naszą szkołę, w ramach zajęć edukacji medialnej, odwiedził absolwent Sergiusz Mizera, prawnik, a aktualnie reżyser teatralny. Na spotkaniu z klasą IVa o profilu prawniczo-językowym  Sergiusz Mizera opowiadał o swoich studiach na Uniwersytecie Gdańskim oraz przekazał praktyczne porady dotyczące studiów na wydziale prawa. Przekonywał, że prawo to tak naprawdę: pasja, równowaga, antycypacja, wiedza, organizacja, i wyjaśnił, że aby spełnić się w zawodzie prawnika, potrzeba wszystkich tych czynników. Jednocześnie podkreślił, że pasja to podstawa i bez niej trudno jest wytrwać zarówno na studiach prawniczych, jak i w pracy zawodowej, ale jeśli pasję odnajdziemy, studia prawnicze mogą być satysfakcjonujące. Na spotkaniu z Sergiuszem Mizerą dowiedzieliśmy się, jak przebiega aplikacja notarialna i… jak grube potrafią być książki prawnicze. Dziękujemy panu Mizerze za poświęcony nam czas, na długo zapamiętamy to spotkanie.
Milena Szczepaniak, klasa IVa