Akcja  Bożonarodzeniowa   „W odruchu serca”  

Akcja  Bożonarodzeniowa   „W odruchu serca”  

 

„…To mogłeś być Ty, to mogłem być Ja,

a kula się kręci w przestrzeni…
Czy wybór, czy los, czy przepaść, czy most,

to z kim się na życie zamieni?  (…)                                                                                                                             To jesteś dziś Ty, to jestem dziś Ja i nasze ślady na ziemi,                                                                          nasz wybór, nasz los, nasz gest i nasz głos,                                                                                               kręcimy się razem w przestrzeni.”

Szanowni Państwo!

         Za nami uroczysty, świąteczny czas…

dla wielu czas spokoju, radości, oczekiwania, bliskości i tego wszystkiego, co ze sobą niesie…

         Dla nas w praktyce był to czas pełen wyzwań, ale w głębi serca czas uważności i empatii, dostrzeżenia i pochylenia się nad tymi, którzy żyją wśród nas, choć w ferworze dnia codziennego czasem Ich nie dostrzegamy, a którzy nade wszystko potrzebują naszego wsparcia i zaangażowania, ponieważ Ich sytuacja życiowa jest bardzo trudna, bolesna, a nierzadko po ludzku beznadziejna.

         Kiedy ktoś pyta, co w naszej szkolnej, licealnej, bożonarodzeniowej akcji „W odruchu serca” jest najcenniejsze, mówimy m. in. o mentalnym i duchowym towarzyszeniu w codzienności, działaniu przeciw wykluczeniu społecznemu, budowaniu przestrzeni wrażliwości, szlachetności, czujności, gorliwości, działania…

Ale czujemy, że samymi słowami nie da się trafnie wyrazić tego, czym tak naprawdę jest ta nasza akcja i dlaczego od pięciu lat współpracujemy ze Świętym Mikołajem, który z workiem prezentów dociera do Naszych Uczniów.

         Wiemy, iż nie zawsze mamy wpływ na to, co nam się przydarza, ale nieustannie mamy możliwość sprawiać, by w życiu innych osób Boże Narodzenie zajaśniało mocą ludzkiej dobroci, jak nigdy dotąd…                                                                                                                                                Jesteśmy przekonani, że budując wokół siebie bardziej uczuciowy i przyjazny  świat, tworzymy w życiu innych małe cuda, pragnąc sprawić, by poczuli się jego ważną częścią.

         W duchu serca 😊 pragniemy wyrazić głęboką wdzięczność Naszym wspaniałym Darczyńcom za każdy życzliwy gest, wiele pięknych dialogów, budowanie / kontynuowanie wspólnej historii naszej akcji, wielopłaszczyznowe wsparcie naszego zaplecza organizacyjnego (dzięki czemu stali się jej częścią) oraz za niezłomność w niesieniu pomocy i dzieleniu się dobrem. Są nimi:

Estera i Artur Milewscy, Kaniowski, PHU „BMS” Sklep AGD RTV,  SAWAY, Tynki Maszynowe Adam Majsak, Magda Cenacewicz, Bogusława Balon (www.sangabriele.pl), Dragonfly Witraże, Skarby z Drewna, Lemar – sklep z obuwiem, Kwiaciarnia Przy Spichlerzu, Baldaccini, S.Barski, RTCK-rób to co kochasz, Wydawnictwo Esprit, Wydawnictwo eSPe, Dom Wydawniczy Rafael, Wydawnictwo SUMUS, Kwidzyn WZPOW, Centrum Czystości Zdanowicz, PSS Społem Kwidzyn, Zielińscy, Cafe Sati Polska, Coffee Promotion, Piekarnia-Cukiernia Dwórznik, Restauracja Miła, Kwidzyńska kwiaciarnia-Julita Rzepczyńska-mistrz florystyki, Błażej Kot, Katarzyna Konopacka, Marta Tipaldi, Joanna Gossa, Anna Bińczak, Agnieszka Walkiewicz, Słodzikowo Pracownia Cukiernicza, Cukiernia&Cafe Pod Burym Kotem, Tortosfera, Jolanta Kuczyńska, Poczta Polska, Anonimowy Darczyńca, który pragnąc pozostać w cieniu, również stał się symbolem wielkoduszności i szlachetności.

Ukłony wdzięczności i uściski dla tych spośród naszych Uczniów,  Nauczycieli i Pracowników I LO w Kwidzynie, których zaangażowanie i wsparcie było bezcenne.

         Jeśli ktoś z Państwa się zastanawia, gdzie mieszka dobro…

to z całą pewnością w sercach tych właśnie osób, które weszły do naszego licealnego świata, by go z nami wspólnie budować.

 

         Życzymy Wam Wszystkim serdeczności, ludzkiej życzliwości, dobroci i pokoju serca w Nowym 2024 Roku.

     koordynator akcji

Lidia Kwiatecka – Witko