Wymiana z Celle

W ostatnim tygodniu maja gościliśmy w  I LO uczniów i uczennice z Gymnasium Ernestinum w Celle. W ramach projektu „Pamiętamy o przeszłości, troszczymy się o przyszłość” finansowanym w większości przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży, poznawaliśmy wspólnie historię Kwidzyna, tworzyliśmy turystyczną trasę w obrębie Głównego  Miasta w Gdańsku, a w Europejskim Centrum Solidarności poszerzaliśmy wiedzę dotyczącą wolnościowych przemian w naszym kraju. W czasie wędrówki po lasach Miłosnej obserwowaliśmy wpływ człowieka  i przyrody na zmiany krajobrazu, a podziwiając z perspektywy kajaka piękno i unikatowość rzeki Liwy docenialiśmy, jak cennym skarbem jest nasze środowisko przyrodnicze. Przede wszystkim  jednak każdego dnia tworzyliśmy relacje i świetnie się bawiliśmy J.  Już za kilka miesięcy spotkamy się w Celle 🙂