Nocna przygoda z matematyką i fizyką

1.12.2017r., godz. 19:00 – rozpoczęła się nasza nocna przygoda z matematyką i fizyką. 20 uczniów z klas: Ib, IIb, IIIb i trzy nauczycielki naszej szkoły: Mariola Małgorzata Jagiellak, Hanna Kosińska, Joanna Poźniak. Idea tego spotkania jest w swojej formule podobna do idei „Obozów matematycznych”. Celem jest rozwijanie zdolności matematyczno–fizycznych, logicznego myślenia, a przede wszystkim zdobywanie większej swobody w obcowaniu z przedmiotami ścisłymi oraz radzenie sobie z presją czasu przy rozwiązywaniu zadań. Formuła nocy pozwoliła spojrzeć na budynek szkolny, sale lekcyjne inaczej niż za dnia, w czasie lekcji. Korytarze ciche i ciemne, dzwonków nie było słychać, jedynie włączający się alarm zakłócał nieco ciszę. Oprócz pracy była wspólna kolacja, herbata, kawa (zaparzane z nauczycielskich dzbanków) , drzemki przy stolikach (z głową na poduszce) lub materacach do ćwiczeń gimnastycznych. Zmęczeni, baaaardzo śpiący rozeszliśmy się do domów o  godz. 6:00 rano.