Pomorskie Mecze Matematyczne-III edycja

Rozpoczęła się kolejna III edycja rozgrywek Pomorskie Mecze Matematyczne.  Są to  drużynowe konkursy matematyczne prowadzone w formule, która wspaniale promuje zarówno samą matematykę, jak i zajmowanie się matematyką. Mecz to nie tylko rywalizacja, ale także fantastyczna okazja by nauczyć się czegoś nowego, by zdobyć doświadczenia w publicznych wystąpieniach oraz prezentowaniu własnych racji. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Wł. Gębika d. Polskie Gimnazjum w Kwidzynie, pod opieką merytoryczną koordynatorki mgr Marioli Małgorzaty Jagiellak, po raz trzeci biorą udział w tych zmaganiach. W tym roku, w grupie z nami są drużyny z: I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie, Akademickiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Jadwigi Królowej w Tczewie i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba z Tczewa. 27 listopada 2017r. rozegraliśmy pierwszy mecz w Tczewie, z  I LO im. Marii Skłodowskiej Curie. Zakończył on się wynikiem: 31 – 35 dla gospodarzy. To jeszcze nie koniec, przed nami  dwa mecze.