Wigilia szkolna

Święta Bożego Narodzenia to dla każdego z nas czas niezwykły, spędzony w gronie najbliższych, rodziny, przyjaciół. Świąteczne tradycje i zwyczaje wprowadzają w tych dniach niepowtarzalną atmosferę. W dniu 22 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. dr. Wł. Gębika d.Polskie Gimnazjum w Kwidzynie, w miejscu, w którym tradycja jest szczególnie ważna, odbyły się spotkania wigilijne w każdej klasie. Każda klasa zadbała o to, żeby panowała świąteczna i rodzinna atmosfera. Były życzenia, prezenty, był Mikołaj, kolędy, łamanie się opłatkiem. Stoły były przepełnione potrawami.  Uczniowie klasy IIC pod kierunkiem pani Marioli Małgorzaty Jagiellak przygotowali spektakl świąteczny w auli szkolnej. Wszystko wyglądało tak, jakbyśmy byli wśród najbliższej rodziny, bo taką właśnie rodziną jest społeczność I LO. Ten dzień na pewno na długo zostanie w pamięci każdego z nas.