Zbiórka dla schroniska

W okresie przedświątecznym w I Liceum Ogólnokształacącym organizowana była zbiórka pieniędzy dla pobliskiego schroniska na Miłosnej. Akcja odbyła się dwutorowo- pierwszym etapem był Weihnachtsmarkt zorganizowany przez Panią Aleksandrę Trzaskę, który odbył się 11 grudnia. Uczniowie sprzedawali niemieckie przysmaki oraz stworzone ozdoby. Wszystkie atrakcje cieszyły się ogromną popularnością. Drugim etapem była kwesta prowadzona przez klasę IIIA. Łączna suma, jaką udało się uzbierać z obu wydarzeń wyniosła 795 złotych! 

Za te pieniądze udało nam się kupić między innymi następujące rzeczy: 
-75 kg różnorodnej karmy dla psów; 
-10 kg karmy dla kotów; 
-przysmaki do żucia: kości, uszy oraz łapki; 
-ciastka treningowe; 
-piszczące zabawki, liny, piłki, piórka;
-smycze oraz obroże w różnych rozmiarach; 
-szczotki oraz środki pielęgnacyjne przeciwpasożytnicze 
-środki pielęgnacji: preparaty przeciwpasożytnicze, szczotki;
Zakupione artykuły uprzyjemnią zwierzętom pobyt w schronisku oraz umożliwią ich wyprowadzanie na spacery połączone z zabawą i rozwojem. 
Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym, którzy dołączyli do zbiórki i przyczynili się do polepszenia bytu psów oraz kotów zamieszkujących przytulisko dla zwierząt.