Klasa III B na Festiwalu Naukowym E(x)plory w Gdyni

Festiwal nauki E(x)plory jest nie lada wydarzeniem, które echem odbija się w całym Trójmieście i nie tylko.  Nasza szkoła także postanowiła odwiedzić Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, aby w ramach wykładów zgłębiać swoją wiedzę w dość nietypowy sposób.  W wydarzeniu wzięła udział  klasa 3B. Z małym opóźnieniem dotarliśmy na pierwszy wykład,  który jak mam wrażenie cieszył się największym entuzjazmem wśród tegorocznych maturzystów z I LO. Dawid Myśliwiec, twórca kanału na YouTube, doktorant chemii na UMCS w Lublinie opowiadał nam o „Niepoważnych metodach poważnej nauki”. Zapoznał nas z tym w jaki niekiedy niefrasobliwy, a także wręcz komiczny sposób dokonywano naprawdę przełomowych odkryć. Później rozeszliśmy się na pozostałe wykłady takie jak np. warsztat konstruktorski na których mogliśmy zbudować własny głośnik z przedmiotów dostępnych w domu,  a także inne m.in zorganizowane przez Koło Studentów Fizyki Politechniki Gdańskiej.  Wyjazd uważamy za udany, a jednocześnie pragniemy serdecznie zaprosić na „NASZĄ” odsłonę festiwalu,  która odbędzie się w naszej szkole już w styczniu 2019.  Pozdrowienia od klasy 3 b.