Erasmus+ – wymiana do Grecji

Druga wymiana uczniów i nauczycieli I LO w projekcie Erasmus+ „Sport i Różnorodność” odbędzie się w Grecji w dniach 12-18 maja 2019r. Do Grecji pojadą uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w I etapie rekrutacji:

1. Julia Jaskuła

2 Krystian Strzelczyk

3. Aleksandra Reszka

4. Sandra Sobczak

5. Kamil Gurtowski

6. Bartosz Adamkiewicz

Opiekunami będą nauczyciele: Anna Jarzynka, nauczycielka języka angielskiego i Aleksandra Fukowska, nauczycielka wychowania fizycznego.

Podczas wizyty w Grecji uczniowie zwiedzą Tesaloniki oraz miasto partnerskie Katerini, wezmą udział w trekingu na górę Olimp. Razem z uczniami z Włoch, Malty, Grecji, Francji i Bułgarii wezmą udział w warsztatach, podczas których utworzą międzynarodowy słownik na temat sportu oraz krótką książkę w formie e-booka na temat różnych dziedzin sportu. Organizatorem wymiany jest koordynator projektu: Gabriela Olea Martin, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego w I LO.