Erasmus+ – wymiana do Włoch

Pierwsza wymiana uczniów i nauczycieli I LO w projekcie Erasmus+ „Sport i Różnorodność” odbędzie się we Włoszech w dniach 7-13 kwietnia 2019r. Do Włoch pojadą uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w I etapie rekrutacji:

  1. Maja Ostrowska
  2. Mateusz Mazerant
  3. Wojciech Żółtański
  4. Kuba Lisowski
  5. Jakub Kędzior
  6. Agata Mioduszewska

Opiekunami będą nauczyciele: Grażyna Urbanowicz, nauczycielka języka angielskiego i Bogdan Kalińczak, nauczyciel wychowania fizycznego. Podczas wizyty we Włoszech uczniowie zwiedzą Rzym oraz miasto partnerskie Civitavecchia, wezmą udział w całodniowym rejsie statkiem, rozgrywkach siatkówki plażowej, zajęciach windsurfingu. Razem z uczniami z Włoch, Malty, Grecji, Francji i Bułgarii wezmą udział w warsztatach na temat dopingu w sporcie, udziału osób niepełnosprawnych w sporcie, odżywiania, finansów, mediów w sporcie. Organizatorem wymiany jest koordynator projektu: Gabriela Olea Martin, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego w I LO.