ERASMUS WYMIANA DO GRECJI 12-18.05.2019

12 maja o godz. 3:00, jeszcze przed świtem grupa 6 uczniów z I LO pod opieką dwóch nauczycieli Anny Jarzynki i Aleksandry Fukowskiej wyruszyła w podróż do miasta Katerini w Grecji. I LO reprezentowali:
Bartosz Adamkiewicz
Aleksandra Reszka
Julia Jaskuła
Sandra Sobczak
Kamil Gurtowski
Krystian Strzelczyk
To druga już wymiana w ramach projektu Erasmus+ „Sport i Różnorodność”, którego koordynatorką jest Gabriela Olea Martin, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego w I LO. 
W dniu 13 maja uczniowie i nauczyciele ZSO nr 1 w Kwidzynie wraz z przedstawicielami ze szkół z Włoch, Francji, Bułgarii, Malty i Grecji poznali grecką szkołę. Po uroczystym powitaniu przez dyrekcję i greckich koordynatorów, nastąpiła wymiana powitalnych upominków, prezentacje uczestników projektu, prezentacje Power Point na temat ważnych wydarzeń sportowych i sławnych sportowców z każdego kraju. Uczniowie wzięli również udział w sportowych zajęciach integracyjnych. Był wspólny lunch i wyprawa na plażę, kolejny punkt programu, sprzyjający integracji.
W dniu 14 maja uczestnicy wymiany zwiedzali miasto Katerini, był marsz na orientację, mini zoo, pyszny lunch i obiad, a wszystko to miało na celu poznanie greckiej kultury, integrację uczestników wymiany oraz promowanie sportu i aktywnego trybu życia. 
15 maja uczniowie i nauczyciele zwiedzili muzeum w Salonikach oraz Bazylikę św. Dymitra.
16 maja to przede wszystkim zdobycie góry Olimp, zwiedzanie muzeum Olimpu i wizyta w parku i muzeum archeologicznym Dion. 
Podczas ostatniego dnia międzynarodowego spotkania partnerów z Polski, Włoch, Malty, Francji, Bułgarii i Grecji, uczniowie za pomocą programów komputerowych tworzyli słownik sportu. Otrzymali również certyfikaty, a wieczorem wzięli udział w pożegnalnym obiedzie. Udział w programie Erasmus+ to niezapomniane przeżycia, nowe przyjaźnie oraz otwarcie się na nowe kultury i zdobywanie nowych doświadczeń.