„Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

70675306_515871718986387_6572885011970654208_n

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Tegoroczna  26. edycja akcji odbywała się pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!

i skupiała się przede wszystkim na zwróceniu uwagi na kwestie świadomych zakupów i stosowanie w życiu codziennym zasad filozofii Zero Waste. Równie ważna jak nie śmiecenie i sprzątanie jest zmiana naszych indywidualnych nawyków na przyjaźniejsze środowisku na przykład poprzez rezygnację z jednorazowych opakowań plastikowych.

W naszej szkole  „Sprzątanie Świata” w dniu 20 września zorganizowała klasa IIA wraz z nauczycielem biologii Martą Woźniak. Sprzątanie poprzedzone zostało działaniami informacyjnym, które polegały na wykonaniu oraz rozwieszeniu na terenie szkoły – plakatów, ulotek i gazetek z treściami dotyczącymi akcji sprzątania, właściwego segregowania odpadów i ich utylizacji, sposobów poszanowania przyrody. W ramach godziny do dyspozycji wychowawcy zaprosiliśmy wszystkie klasy I, II i III do wspólnego porządkowania terenu wokół budynku I LO. IIa wyruszyła zaś na sprzątanie lasu w okolicy Miłosnej, a po pracy był także czas na relaks i wspólne ognisko.

Dziękujemy za tegoroczne sprzątanie i zachęcamy do dbania o wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne, nie tylko od święta lecz przez cały rok.