Z tarczą! Turniej o historii i tradycji Szkoły rozstrzygnięty!

Wprawdzie przed Świętem Szkoły i Chrztem Beanów upłynie jeszcze trochę wody w Liwie, ale duch Kwidyna Wielkiego, legendarnego władcy naszej Szkoły i całego grodu kwidzyńskiego, zagościł już w murach ILO. Posłani przez Kwidyna dzielni rycerze i giermkowie przeegzaminowali naszych beanów z wiedzy o dziejach i tradycjach Liceum.  19 października odbyła się kolejna  edycja Konkursu Wiedzy o Historii i Tradycji I Liceum z udziałem klas pierwszych. W turnieju żaczkowie stanęli w szranki z niełatwymi  pytaniami dotyczącymi dziejów Polskiego Gimnazjum w Kwidzynie, uroczystości otwarcia Polskiego Gimnazjum, Hymnu Kwidzyniaków, tradycji związanych z Chrztem. Nie zabrakło też konkurencji odnoszących się do powojennej historii I Liceum Ogólnokształcącego.  Kwidyn Wielki może być dumny z naszych żaczków, spisali się na medal – jak na Kwidzyniaków przystało! W kategorii drużynowej I miejsce zajęła klasa Ia, na II miejscu uplasowała się zacna gromada żaczków z klasy Ib, III miejsce zajęli waleczni beani z Id, zaś IV lokata przypadła w udziale dzielnej drużynie żaczków z Ic.

W kategoriach indywidualnych laureatami Konkursu zostali: Weronika Andrzejewska (Ia), Michał Arbart (Ia), Jakub Krukowski (Ic), Jakub Piekarski (Ia), Milena Szczepaniak (Ia).

II miejsce wywalczyli: Jan Ciemiecki (Ia), Kajetan Góralczyk (Ia), Nadia Kwiatkowska (Ia), Nikola Pankowska (Ia), Kinga Rygielska (Ia), Weronika Szych (Ia), Alicja Warchlewska (Ia), Wiktoria Zakrzewska (Ia).

Na III miejscu uplasowali się: Dominika Kozłowska (Ia), Weronika Pawluk (Ic), Kornelia Prusik (Ia), Dagmara Stasiewicz (Ia), Martyna Witusińska (Ia), Kamila Andrzejewska (Ia).

Choć tegoroczna edycja Konkursu o Historii i Tradycji Szkoły przybrała nietypową formę – zdalną, nie sprawiło to naszym  żaczkom żadnych trudności,  wiadomo  – choćby nam i słońce zgasło, zapalimy je na nowo!

Leszek Walkiewicz